10-12-2020

VARIETY IS THE SPICE OF LIFE | Wnętrza apartamentu


Nowoczesne wnętrze, bardzo różnorodne, a mimo to spójne i harmonijne – tak można opisać apartament, do którego dziś zapraszamy.

Żeby stworzyć ciekawy efekt wizualny, postawiliśmy na nowoczesne kompozycje i zróżnicowanie faktur materiałów – lakierowanej płyty meblowej, okładziny fornirowanej, wielkoformatowych płytek z wzorem naturalnego kamienia oraz dużych połaci luster. W całym wnętrzu przeplatają się ciepłe ponadczasowe beże, biel i wyraziste grafity.

Strefa dzienna – salon z jadalnią i kuchnią – to elegancka i wygodna przestrzeń. W centrum znajduje się efektowna ściana z zabudową TV i częściowo otwartą biblioteczką. Po przeciwnej stronie, w części ze stołem jadalnianym, na ścianie wkomponowaliśmy motyw mandali.

Otwarta kuchnia jest nowoczesna; wysoka zabudowa meblowa stanowi jednorodne tło dla bardziej dekoracyjnej wyspy kuchennej z zabudowanym lustrzanym okapem. Granit na blacie i wyspie nadaje wnętrzu absolutnie niepowtarzalny charakter.

W strefie komunikacji zastosowaliśmy ciekawe przejścia różnych faktur: lakierowanej płyty meblowej, okładziny fornirowanej, która w niektórych miejscach przybiera formę delikatnego ryflowania, tapety oraz luster; w przestrzeni tej wkomponowaliśmy również obrazy autorstwa Jarka Kubickiego. Wszystkie te elementy wnętrza przełamują monotonię długich ścian korytarza. Nowoczesny styl wnętrza podkreślają dekoracyjne panele oświetleniowe na suficie.

Sypialnia to wnętrze pełne elegancji i subtelnych kontrastów. Zaprojektowaliśmy ją w stonowanych barwach, z przewagą szarości i grafitów oraz dodatkiem jasnego drewna. Kompozycja dużego tapicerowanego zagłówka łóżka, domkniętego ramą z luster i dekoracyjnej tapety, porządkuje wnętrze, podobnie jak przeciwległa ściana z drzwiami do garderoby. Z kolei ściana z zabudową meblową i toaletką, wykonana w połysku, z efektownym lustrem i dekoracyjnym oświetleniem, ma wyróżniać się szczególną elegancją.

Tworząc aranżację łazienki, pozwoliliśmy sobie na odważne działanie płaszczyznami wyrazistych, kontrastowych materiałów. Mocne wizualnie, a zarazem ciepłe w odbiorze wnętrze bardziej przypomina pokój kąpielowy niż łazienkę w tradycyjnym ujęciu. Charakterystycznym elementem jest dynamiczna kompozycja nad wanną. Dekoracyjne kamienne faktury płytek równoważy spokojna, ciepła powierzchnia okładziny fornirowanej.

Wszystkie wizualizacje wnętrz apartamentu znajdziecie na naszej stronie:
Aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=608
Projekt kuchni oraz hol: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=609
Sypialnia, garderoba i mała łazienka: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=611
Pokój kąpielowy: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=610