22-12-2020

CLEAR AS DAY | Wnętrza domu


Jasne, lekkie i eleganckie – takie miało być wnętrze tego nowoczesnego domu. Otwartą przestrzeń parteru zaprojektowaliśmy głównie w bieli, a właściwie w różnych odcieniach złamanej bieli, z dodatkami jasnego beżu i delikatnej szarości. Kontrastowe akcenty czerni czy ciemnego granatu podkreślają te subtelne różnice barw. Dzięki temu wnętrze jest jasne i czyste, ale pełne niuansów i wyraziste.


Salon wizualnie domyka z jednej strony dekoracyjna ścianka z ażurową stalową dekoracją, a z drugiej strony kompozycja z efektownej płytki w kolorze granatowym. Między przestrzenią salonu a jadalnią i kuchnią znajduje się nowoczesna bryła z biokominkiem. Formy mebli są zakomponowane w taki sposób, aby pokreślić ich lekkość i stworzyć wrażenie przenikania się płaszczyzn i przestrzeni.

Nowoczesna kuchnia zaprojektowana jest konsekwentnie w takim samym stylu i kolorystyce jak całe wnętrze domu. Czystość barw idzie w parze z czystością kompozycji, lekkością i harmonią przestrzeni.

Projektując kuchnię dążymy do tego, by fronty zabudowy meblowej były jak najbardziej jednolite – aby ukryć podziały wynikające z wielości i różnorodności sprzętów AGD. Obecnie w nowoczesnych kuchniach wykorzystuje się coraz więcej urządzeń, które ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Dlatego tworząc projekt kuchni, koncentrujemy się na tym, aby to, co funkcjonalne, pozostało ukryte, a całe wnętrze było wizualnie spójne, uporządkowane i eleganckie.

Jeśli ktoś Was kiedyś przekonywał, że komunikacja to tylko komunikacja i niewiele można tu zrobić, to koniecznie zobaczcie projekt holu wejściowego i schodów! To bardzo reprezentacyjna przestrzeń – elegancka i efektowna. Odważna gra prostych form i dużych brył stanowi o jakości designu wnętrza.
Więcej wizualizacji wnętrz domu:
Projekt salonu: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=612
Projekt jadalni i kuchni: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=613
Hol i schody, wiatrołap, pokój wypoczynkowy z barkiem: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=614