29-07-2021

SUMMERTIME VIBES | Wnętrza apartamentu


Zapraszamy do pełnego słońca, optymistycznego wnętrza, które przywoła wspomnienie lata i wakacji! Właściciele mieszkania to młodzi ludzie, którzy chcieli mieć „plażowe mieszkanie” - jasne, bezpretensjonalne, wykończone naturalnymi materiałami.

Wakacyjny, plażowy klimat tworzą użyte w projekcie materiały. We wnętrzu jest dużo jasnego drewna, dekoracyjny sufit składa się z modułów mat bambusowych, a fronty szaf w holu mają formę shuttersów. W ten klimat świetnie wpisują się również dekoracyjne lampy w salonie i nad wyspą kuchenną czy rattanowe dodatki, nawiązujące do modnego ostatnio stylu boho.

Ten piękny apartament jest też przykładem wielofunkcyjnej przestrzeni, dostosowanej do stylu życia młodych mieszkańców. Otwarta strefa dzienna z salonem i kuchnią jest jednocześnie miejscem codziennej pracy, wypoczynku i rozrywki. Domowe biuro nie jest zamknięte – w założeniu ma być widoczne z salonu. Przestrzeń pracy płynnie przechodzi w przestrzeń hobby: tuż obok zaplanowaliśmy miejsce na gramofon, kolekcję płyt winylowych, gitarę elektryczną i wzmacniacz. Z kolei stół w jadalni po zdjęciu blatu zamienia się w stół bilardowy.

W projekcie sypialni utrzymaliśmy ten sam klimat lekkiego, jasnego, przyjaznego wnętrza. To przestrzeń bliska naturze – ze względu na wykorzystane materiały oraz dzięki dużym przeszkleniom, które otwierają wnętrze na zieleń za oknem. Obłożona grafitowym lustrem ściana oraz lekko industrialna lampa przełamują ciepłą kolorystykę drewna, nadając wnętrzu nieco bardziej nowoczesny, śmiały charakter.

W obu łazienkach postawiliśmy na ciekawe zestawienie drewna z dekoracyjnymi wzorami płytek. Łazienka przy sypialni jest pastelowa, elegancka i subtelna. Łazienka dla gości – mocniejsza, z wyrazistymi kontrastami i bardzo nowoczesnym wyposażeniem w czarnym kolorze.

Całe wnętrze apartamentu zobaczycie tutaj:
Otwarta strefa dzienna: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=632
Aranżacja sypialni i projekty łazienek: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=633