27-08-2021

A SIGNATURE STYLE | Wnętrza domu


Nowoczesny design i indywidualny, unikalny charakter wnętrza – oto duet doskonały! :)

Jeden z naszych najnowszych projektów to duża przestrzeń parterowego domu. Wnętrze jest w założeniu bardzo nowoczesne i minimalistyczne w formach, ale chcieliśmy, by było wyraziste i niepowtarzalne. Monolityczne bryły i duże płaszczyzny wykończone są ciekawymi, efektownymi materiałami. Bazę tworzą stonowane barwy, przełamane dodatkami w kolorze matowej miedzi. Miedziane akcenty pięknie współgrają zwłaszcza z ciemnym fornirem, ocieplając wnętrze.

Otwarta kuchnia stanowi mocny akcent w nowoczesnej przestrzeni domu. Jednolita, zlicowana zabudowa meblowa kuchni wykończona jest wyrazistym i eleganckim fornirem – jest to dąb czarno-srebrny. Różne kierunki usłojenia drewna tworzą dekoracyjną kompozycję na minimalistycznej wyspie. Linia urządzeń AGD wtapia się w układ frontów. Natomiast za grafitowym szkłem możemy zobaczyć winiarnię – w zależności od natężenia oświetlenia wewnątrz, butelki są mniej lub bardziej widoczne, co daje  intrygujący efekt, który idealnie wpisuje się w charakter luksusowego nowoczesnego domu.

Długi korytarz to przestrzeń trudna do zaprojektowania – ale my się takich wyzwań przecież nie boimy! ;) Duże płaszczyzny ścian, podłogi i sufitu wykończone są materiałami w kontrastowej kolorystyce. Drzwi i szafy licują się w ścianie, co daje nowoczesny i elegancki efekt. Z kolei dekoracyjne lamele i oświetlenie liniowe przełamują monotonię długiego korytarza. Lampy dają też możliwość tworzenia różnych scen świetlnych. Dopełnieniem efektu są siedziska, wielkoformatowe obrazy i dodatki w kolorze miedzi – motyw przewodni aranżacji domu.

W aranżacji sypialni fronty i ścianki z brązowego szkła ciekawie współgrają z eleganckim fornirem. Wnętrze jest bardzo nowoczesne, luksusowe, ale jednocześnie przytulne. Podobnie jest w łazience przy sypialni: płytki z wzorem kamienia – wyraziste, nieco surowe i chłodne w odbiorze – kontrastują z ciepłą powierzchnią drewna.

Odważne rozwiązania przestrzenne w połączeniu z eleganckimi, nieco mniej popularnymi materiałami, pozwoliły stworzyć wyszukane i oryginalne wnętrze. Przemyślana kompozycja, konsekwentny dobór materiałów i dopracowany design każdego elementu wyposażenia to kwintesencja dobrego stylu w projektowaniu wnętrz.

Więcej widoków wnętrza domu:
Salon z jadalnią i kuchnią: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=628
Nowoczesna kuchnia, winiarnia: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=629
Projekt sypialni z garderobą, łazienki i gabinetu: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=630
Pokój gościnny oraz aranżacja holu: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=631