BE HAPPY! | Przedszkole
inne / Kraków 2017
+ rozwiń info o projekcie
- zwiń info o projekcie
Dziś prezentujemy niezwykły projekt: pełne kolorów wnętrze przedszkola w Krakowie.

Projektowanie wnętrz przeznaczonych dla dzieci to niełatwe zadanie, ponieważ trzeba tu pogodzić różne potrzeby. Dziecko w wieku przedszkolnym zaczyna się interesować wszystkim, co je otacza i poznaje świat poprzez kontakt z bezpośrednim otoczeniem, dlatego jest bardzo wymagającym użytkownikiem. Jednocześnie wnętrza przedszkola muszą być bezpieczne, ergonomiczne i dostosowane do obowiązujących wymogów i przepisów prawnych.

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń zwiększa samodzielność i kreatywność dziecka, stwarza bodźce i zachęca do nauki poprzez zabawę. Wnętrza dla dzieci powinny być atrakcyjne wizualnie i oryginalne. Projektowane przez nas przedszkole językowe Be happy! to nowoczesna placówka, w której dzieci uczą się języka angielskiego i francuskiego i od najmłodszych lat zdobywają wiedzę o innych krajach Europy i świata. Dlatego w każdej z przedszkolnych sal pojawiają się dekoracje, obrazy i ikonograficzne motywy miast – Londynu i Paryża.

Zgodnie ze współczesnymi badaniami, szczególnie ważne jest działanie kolorów we wnętrzach. Kolory stymulują inteligencję i psychikę dziecka; przykładowo za najbardziej dobroczynny uważa się kolor pomarańczowy, który wyzwala u dzieci uczucia społeczne i towarzyskie. W aranżacji przedszkola Be happy! w salach kolorystyczną bazę stanowią neutralne, spokojne biele i szarości, urozmaicone akcentami w żywych barwach. W korytarzu i łazienkach postawiliśmy na mocniejsze kolory, kontrastowe i energetyczne.
BE HAPPY! | Przedszkole
2012,