publikacje & referencje / artykuły

Czy minimalizm jest nudny?


Minimalizm - w kierunku doskonałości.

      Minimalistyczne projekty wnętrz to idealna propozycja dla osób o wyrafinowanym guście, ceniących wnętrza harmonijne, dopracowane, w których widoczna jest dbałość o każdy detal, jakość materiałów i precyzję wykonania. Minimalizm w swojej prostocie jest egalitarny i wysmakowany: oddziałuje czystością formy i kompozycji, oszczędnością kolorów, które często różnią się tylko odcieniami i fakturami zastosowanych materiałów. Wnętrza minimalistyczne urzekają atmosferą spokoju, ładu i harmonii, nie przytłaczają bogactwem formy, wyrazistymi, intensywnymi połączeniami kolorów czy różnorodnością środków wyrazu. Wnętrza minimalistyczne to często - lecz nie zawsze- przestrzenie monochromatyczne, w których gra świateł wydobywa niuanse przestrzeni: pozornie wszystko stapia się w jedną całość, jednak po chwili zauważyć można subtelną grę faktur oraz różnorodnych odcieni zastosowanego koloru. Szorstki beton, gładki kamień i drewno to materiały, które doskonale sprawdzą się w minimalistycznej kuchni.
      Połączenie drewna egzotycznego, naturalnych kamieni (marmurów, granitów, łupków) w postaci dużych płyt lub mozaiki, okładzin ścian ze szkła lub błyszczących tworzyw sztucznych w zderzeniu z chropowatą strukturą faktur pozwoli uzyskać efekt nieprzemijającej elegancji i wysmakowanej prostoty. Również w elementach wyposażenia warto ulec magii ponadczasowego wzornictwa ujętego w czystych formach i prostych, wyrazistych liniach. Blaty z betonu, kamienia, szkła czy drewna, oszczędne w wyrazie baterie, uproszczone kształty i wyważone połączenie klasycznych materiałów z nowoczesnymi formami sprawią, że minimalistyczna kuchnia będzie nie tylko elegancka, funkcjonalna, ale również oryginalna.

Jacek Niezgoda
ARTDESIGN architektura wnętrz

Więcej na temat projektowania wnętrz w książce pt. "ARANŻACJE WNĘTRZ".

Aranżacje wnętrz
- Zasady projektowania wnętrz
- Kolorystyka i oświetlenie
- Ergonomia

Publikacja autorstwa Jacka Niezgody, ARTDESIGN

Książka Aranżacje wnętrz podpowiada, jak zaprojektować stylowe i gustowne mieszkanie. Czytelnik dowie się z niej, jakie są podstawowe zasady projektowania wnętrz: jak dobierać kolory, wykorzystywać złudzenia optyczne, jak zbudować architekturę za pomocą oświetlenia i komfortowo urządzić łazienkę, sypialnię czy pokój dzienny.

Wymagającym inwestorom polecamy profesjonalny, kompleksowy i ponadczasowy projekt wnętrz.
OFERTA ARTDESIGN >>>