30-09-2017

ON THE RIGHT TRACK | Wnętrza domu


Oto projekt wnętrz domu, który doskonale pokazuje, jak wiele niesamowitych możliwości daje połączenie bieli i czerni. W aranżacji, którą pokazujemy, te ponadczasowe kolory występują w postaci różnych materiałów i faktur – ale przede wszystkim pięknych wzorów marmuru, który dodaje wnętrzom elegancji.

Kontrastowa kolorystyka, minimalistyczne formy, monolityczne bryły i dynamiczne ale harmonijne kompozycje najlepiej wpisują się w nowoczesną architekturę domu, dlatego też postanowiliśmy działać właśnie w takiej konwencji.

W projekcie salonu uwagę przyciąga niezwykła kompozycja na ścianie – dynamiczny układ płyt z wzorem marmuru i grafitowych luster. Ten element wnętrza, podobnie jak nowoczesna forma schodów z sięgającą sufitu balustradą i wysoka biblioteczka, łączą wizualnie poziomy parteru i piętra, podkreślając atuty wysokiego wnętrza z antresolą. W otwartej przestrzeni nad salonem zawiesiliśmy model szybowca, dzięki któremu wnętrze jest jeszcze bardziej niepowtarzalne i intrygujące.


Dodatek jasnego forniru na ścianach i sufitach oraz akcenty w kolorze beżu i łagodnej szarości ocieplają czarno-białe wnętrze, a tapicerowane meble dają wrażenie wygody i przytulności. W taką aranżację wnętrza świetnie wpisały się pełne dynamizmu obrazy Sławomira Lipnickiego z cyklu „Olimpiada”. Projektowane meble cechuje nowoczesny design – proste bryły, często podwieszane na stalowych ramach, są minimalistyczne, ale efektowne i eleganckie.

W aranżacji sypialni łączymy bardzo nowoczesny design z niezbędną w tym wnętrzu przytulnością. Łóżko znajduje się na podeście ze stalową ramą. Fornir i tapicerowane ściany dodają wygody i budują kameralny nastrój. Całą przestrzeń sypialni, przylegającej do niej łazienki oraz garderoby wizualnie łączy podłoga – płytki imitujące drewnianą deskę, ułożoną w piękny wzór. W łazience szczególnie przykuwającym wzrok elementem jest zielona ściana z mchu. Zaproponowaliśmy tutaj więcej oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań, takich jak wanna „wtopiona” w podeście i nietypowa umywalka tworząca jedną bryłę.

Więcej wizualizacji wnętrz domu:
Projekt salonu, jadalni, kuchni, holu, siłowni na antresoli oraz toalety: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=420
Projekt sypialni, łazienki przy sypialni, garderoby oraz łazienki ogólnej: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=421