15-12-2017

LIGHT MY FIRE | Wnętrze domu


Nowoczesna architektura wnętrz, mocny efekt wizualny i wyszukany, elegancki design – tak można w skrócie opisać koncepcję aranżacji wnętrza zaprojektowanego domu. Inwestorom zależało na połączeniu stylu nowoczesnego z eleganckimi detalami oraz na wkomponowaniu oryginalnych, nietuzinkowych elementów dekoracyjnych i rozwiązań przestrzennych.

Dzięki dużym, wysokim oknom wnętrze domu jest dobrze doświetlone, dlatego mogliśmy wykorzystać materiały w ciemniejszej, wyrazistej kolorystyce. W aranżacji przeważają grafity i kolory ziemi. Nowoczesny styl wnętrz widoczny jest w działaniu dużymi płaszczyznami efektownych materiałów – drewna (np. fornirowane sufity), płytek imitujących kamień, lakierowanych płyt mdf i grafitowych luster – które stanowią tło dla mebli tapicerowanych i wielkoformatowych obrazów autorstwa Jarka Kubickiego. Sztukaterie, dekoracyjne lampy i detale w kolorze złota wnoszą do wnętrz nutę wysublimowanej elegancji.

Najbardziej charakterystycznym elementem strefy dziennej jest stalowa konstrukcja z kominkiem i donicami z roślinami. Ma ona ciekawą, atrakcyjną wizualnie formę i zarazem pełni funkcję „izolacji” pomiędzy strefą wejściową a strefą wypoczynku, czyli salonem. W projekcie kuchni nowoczesna, bryłowa zabudowa kuchenna wykonana w nietypowych materiałach zyskała kunsztowny charakter.


W drugiej części projektu pokazujemy prywatną część wnętrza domu. W niezwykle nowoczesnej sypialni z garderobą zaplanowaliśmy oryginalne łóżko w stalowej ramie. Zestawienie elementów tapicerowanych, powierzchni w połysku, luster grafitowych i wyrazistej tapety tworzy odważny i niepowtarzalny efekt. W projekcie łazienki prosta, bryłowa zabudowa zrównoważona jest stylowymi dodatkami.

Pokój nastoletniej córki to osobne królestwo. Mając na względzie to, że dorastające dzieci potrzebują prywatności i własnej przestrzeni, zaprojektowaliśmy efektowne wizualnie i wygodne wnętrze, wydzielając w nim strefę snu z dekoracyjnym łóżkiem oraz strefę dzienną z biurkiem do nauki, sofą i oryginalną ścianą TV. Aranżacja łazienki córki jest kontynuacją tego dziewczęcego, subtelnego designu.

Więcej wizualizacji wnętrz:
Strefa dzienna – salon, jadalnia, kuchnia, hol: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=434
Sypialnia z łazienką, pokój córki z łazienką: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=433

W projekcie zostały wykorzystane obrazy autorstwa Jarka Kubickiego - polecamy! www.kubicki.info