21-01-2021

DARK HORSE | Wnętrza domu


Projekt wnętrz, który prezentujemy dziś na naszej stronie, to elegancka i zarazem bardzo nowoczesna aranżacja domu.

W całej projektowanej przestrzeni przeplatają się ponadczasowe, dość ciemne barwy – czerń, grafity, szarości i biel – w nowoczesnych formach i kompozycjach. Sięgnęliśmy po bardzo wyraziste, oryginalne materiały wykończeniowe, dzięki czemu powstało nowatorskie i efektowne wnętrze z charakterem.

Sercem domu jest otwarta strefa dzienna. Duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza światło i wprowadzają zieleń z ogrodu. Sufit nad jadalnią i salonem wypełniony jest taflami lustra, dzięki czemu przestrzeń wydaje się jeszcze przestronniejsza, a odbicia tworzą ciekawy efekt wizualny.

Ważnym punktem na planie domu jest nowoczesna kuchnia z dużą wyspą i dekoracyjnym okapem. To wymarzona kuchnia dla osób, które lubią gotować i przyrządzać posiłki wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Zależało nam na tym, aby układ wnętrza oraz zabudowa meblowa były funkcjonalne i wygodne, a przy tym wpisywały się w elegancki styl wnętrz domu.

Projektując meble i okładziny ścienne konsekwentnie wykorzystaliśmy te same materiały:  wytworny i wyrazisty ciemny fornir (miejscami w postaci delikatnego ryflowania), zestawiony z rzadziej spotykanym fornirem kamiennym oraz płytką imitującą kamień. Ciepła dodaje drewniana podłoga ułożona we wzór jodełki francuskiej.

W nowoczesnej sypialni najważniejszym elementem wnętrza jest duże łóżko z dekoracyjnym zagłówkiem, domknięte ramą z kamienia i dużych luster na ścianach po obu stronach. Lustra nie tylko powiększają optycznie przestrzeń, ale też tworzą niezwykły efekt powielania się odbić. Wnętrze sypialni jest przytulne i wygodne, ale zarazem odważne i atrakcyjne wizualnie.

W łazience przy sypialni pozwoliliśmy sobie na działanie dużymi płaszczyznami eleganckich materiałów. Kompozycja wnętrza zbudowana jest na mocnych kontrastach bieli i czerni oraz grafitów.

Więcej wizualizacji wnętrz domu:
www.artdesign.pl/pl/projekt?id=616
www.artdesign.pl/pl/projekt?id=617
www.artdesign.pl/pl/projekt?id=618

Bardzo się cieszymy, gdy już w pierwszej koncepcji aranżacji wnętrza udaje nam się spełnić oczekiwania naszych klientów niemal w stu procentach. Tak było tym razem – inwestorzy zaakceptowali projekt wnętrza domu, wprowadzając do niego tylko niewielkie zmiany. Największym wyzwaniem okazał się projekt sypialni: tu eksperymentowaliśmy z różnymi kolorami, materiałami i elementami dekoracyjnymi, aby stworzyć idealne wnętrze, niepowtarzalne, wyjątkowe i dopracowane w każdym najmniejszym detalu. Kolejne warianty aranżacji sypialni  zobaczycie tutaj: www.artdesign.pl/pl/projekt?id=619.