publikacje & referencje

artykuły

Tajemnice oświetlenia.

Rozwój nowoczesnych technologii oświetleniowych oraz nowe rozwiązania materiałowo-konstrukcyjne stworzyły niesamowite możliwości budowania architektury wnętrza światłem.

Kolor w architekturze wnętrz.

Kolory odbieramy subiektywnie, dlatego też powinniśmy je dobierać zgodnie z naszymi upodobaniami, potrzebami i panującą modą. Nie należy jednak zapominać o psychologicznych i optycznych właściwościach barw.

Tapety, tynki dekoracyjne, kompozycje kolorystyczne – Wywiad z Jackiem Niezgodą.

W architekturze wnętrz powraca moda na bogatą dekorację. Chcemy, by nasze wnętrza były jednocześnie nowoczesne i eleganckie, a przede wszystkim by posiadały to coś, co nazywamy „duszą”.

Akustyka w architekturze wnętrz.

 Architektura przestrzeni domowej jest nierozerwalnie związana z akustyką. Układ funkcjonalny, kubatura wnętrza oraz materiały zastosowane na podłodze, ścianach i suficie mają ogromny wpływ na sposób rozchodzenia się fali dźwiękowej.

Akustyka wnętrz - Wywiad z Jackiem Niezgodą.

Projektując wnętrza zauważyliśmy znaczące zainteresowanie ideą kina domowego. Każda nowo realizowana przestrzeń mieszkalna począwszy od niewielkich mieszkań po olbrzymie rezydencje jest przystosowywana do tej funkcji.

Dom przyjazny dla dziecka.

W pierwszych latach życia dziecko zdobywa doświadczenia, które kształtują jego stosunek do siebie i świata. Należy zwrócić uwagę, aby dom, w którym przebywa był dostosowany do jego potrzeb i wymagań, aby był dla niego atrakcyjny i bezpieczny.